NESNELERİN İNTERNETİ: ÜRETİM, VERİMLİLİK VE EKONOMİ NASIL DEĞİŞECEK?

Nesnelerin interneti ya da İngilizce Internet of Things'in kısaltması olarak yaygın şekilde kullanılan hâli ile IoT, fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu iletişim ağıdır. Bu teknoloji ortamlardan verileri toplamayı, göndermeyi ve üzerinde işlem yapmayı sağlayan web özellikli akıllı cihazlardan oluşur. Nesnelerin interneti cihazları, toplanan verileri bir ağ geçidi ile aktarır, verilerin analiz edilebileceği bir bulut sistemine veya farklı bir uç cihaza bağlayarak paylaşır. Nesnelerin interneti cihazları birçoğunu işlerini insan müdahalesi olmadan, diğer ilgili cihazlar ile iletişim kurarak birbirinden aldıkları bilgiler doğrultusunda gerçekleştirir.

Birden çok teknolojinin, gerçek zamanlı analitiğin, makine öğreniminin, emtia sensörlerinin ve gömülü sistemlerin yakınsaması nedeniyle işler gelişti. Geleneksel gömülü sistemler, kablosuz sensör ağı, kontrol sistemleri, otomasyon (ev otomasyonu ve bina otomasyonu dahil) ve diğer alanlar, nesnelerin İnternetini etkinleştirmeye katkıda bulunur.

Biz de Future of Technology Webinar Serisi'nin ikincisi olan “Nesnelerin İnterneti ve Yeni Ekonomi Ekosistemi” Webinarı’nda:
- Pandemi döneminden önce hayatımıza giren “Nesnelerin İnterneti” kavramını ve onun ekonomideki rolünü,
- Verimliliğin ön plana çıktığı günümüz dünyasında, hem üreticilerin hem de kullanıcıların hayatını kolaylaştıran “Nesnelerin İnterneti” kavramının aynı zamanda ekonomileri de dönüştürme potansiyelini,
- Geleceğin güçlü ve hızlı büyüyen şirketlerinin “Nesnelerin İnterneti” gibi teknolojileri işlerine nasıl adapte ettiklerini
konuşacağız.

KONUŞMACILAR
FUTURE OF TECHNOLOGY YAYIN PROGRAMI
Açılış Konuşmaları
10.05 - 10.10 Hülya Güler Inbusiness Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
10.10 - 10.20 Özlem Kestioğlu Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı
Keynote Speaker
10:20 – 10:40 Ayşenur Evcil BSH Global D2C Başkanı
Keynote Speaker
10:40 – 11:00 Gökhan Evren Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü
Panel: Nesnelerin İnterneti: Üretim, Verimlilik Ve Ekonomi Nasıl Değişecek?
11:00 – 12:15 Moderatör
Özlem Yanmaz Deloitte Digital Türkiye Ortağı

Panelistler
Behçet Yumrukçallı Tech Data Genel Müdürü
Güngör Kaymak HPE Türkiye Genel Müdürü
Oğuz Çidam Vodafone Türkiye Kurumsal Ürün & Çözümler Direktörü
Elif Gürdal Dassault Systemes Türkiye Genel Müdürü